24.9., 22.10., 19.11. 8.1. 11.2., 18.3. 2019 NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

Opět nám začaly pravidelné návštěvy v knihovně s předškoláčky. Dnes jsme se učili "vařit" hmotu na výrobu knížek, povídali jsme si o knihovně a knihkupectví, učili jsme se s knížkou zacházet a také správně pojmenovávat - pohádková, básničková, encyklopedie, leporelo. Na závěr nám Emmička dělala knihovnici a my jsme si u ní knížky půjčovali a prohlíželi.
 Na druhé návštěvě jsme si povídali o básničkách a pohádkách. Už známe rozdíl podle obrázku i textu i poslouchání.
 Třetí návštěva patřila encyklopediím. Paní knihovnice nám je ukázala, hledali jsme květiny i rasy pejsků a na závěr jsme si je prohlíželi. Tentokrát byla paní knihovnice Agátka.
 Čtvrtá návštěva knihovny byla moc zajímavá - děti se seznámily s ilustrátory a spisovately - H. Zmatlíkovou, O. Sekorou, J lLadou, J. Čapkem. Na ilustrátory si i zahrály - vybarvily obrázky.
 Další návštěva byla s pohádkou. Paní knihovnice nám zahrály pohádku "O červené Karkulce" a nám se moc líbila. Poslední návštěva byla ve znamení literární soutěže! Čtyři stanoviště a na nich děti přiřazovaly ilustrátory, poznávaly pohádky, hledaly rýmy. Nebylo to jednoduché, děti však prokázaly dobré znalosti o knížkách. Teď je na rodičích, aby lásku ke knížce prohlubovali.