10.6.-14.6. VČELÍ DOBRODRUŽSTVÍ

Děti se seznamovaly s nejzajímavějším zástupcem hmyzu - se včelou medonosnou. Děti poznaly její život v úlu, kdo všechni v úlu žije, jaké mají včelky v úlu funkce a čím jsou pro nás lidi užitečné. Navštívili jsme pana včelaře, který nám pověděl mnoho zajímavého o včelkách, co jsme nevěděli. Odměnou za spolupráci a tvořivost dětí byla včelí žvýkačka od pana včelaře.Včelí plástve děti vytvořily i s včelkami. V pátek jsme včelí dobrodružství ukončili ve výškách. Pro představu v jaké výšce včelky létají jsme navštívili lanové centrum v Dubici. Nejdůležitější bylo být SPOLU, jako v úlu, jako ve školce. Maty, Páťa a Sam se zúčastnili včelkového tvoření v MŠ Sovička. Tvoření se povedlo a kytičku jsme "zasadili" před školkou.yes Děti nezapomněly popřát Sofince k pátým narozeninámheart.