13.-17.9. S BOBEM A BOBKEM NA POLI I ZAHRÁDCE

Na výstavu ovoce a zeleniny se děti těšily, fotky najdete v informacích pro rodiče. Ve školce jsme si názvy ovoce, zeleniny ze zahrádek i z pole opakovali a seznámili jsme se s těmi rostlinami,které neznáme. Děti poznaly, co roste na zahradě, na poli, třídily ovoce i zeleninu podle barvy, hledaly první hlásku v názvu a určovaly počet slabik. Děti se naučily písničku "Šel zahradník do zahrady" a básničku "Kutáli se ze dvora..." a také říkadlo "Řepové a dřepové". Pohádka "O veliké řepě", ktero si tentokrát děti zahrály s loutkama, děti moc bavila. Tvoření, kdy děti skládaly, tiskaly a trhaly se povedlo a mrkvička byla na světě. Děti si uvolnily ručku při básničce, každý den si zacvičily, hrály si a týden utekl jako voda.