13.-17. PLODY PODZIMU

Týden nám otevřel skřítek Zahradníček svoji výstavou ovoce a zeleniny. A tak jsme si zopakovaly plody ze zahrady a pole. Po cestě do školky Zuzka "koupila" zelí a děti mu z domava přinesly kamarády. A tak jsme společně vytvořili Zelňáčka a kamarády mrkvánky, jablánky......Zopakovali jsma si roční období skládáním stromů. Do školky přišli dva noví žaludoví kamarádi - Emílek a Emilka. Děti jim vytvořily kamarády žaludy, procvičily si prstíky "šitím", dokrelily nakousanou zeleninu a určovaly, které ovoce je sladké a které kyselé, společně se doučily písničku "Les".a vyběhly na Hůrku, rozhlédnout se po kraji. Přebytky  ze zahrádky děti uložily do spíže. Ale nejvíce se jim  líbilo pěčení jablečných koláčů. Společná práce je zaujala a koláčů bylo tolik, že i maminky mohly ochutnatcheeky.