20.-24.6.LÉTO, VODA......

Léto už neklepe na dveře, ale je tu, a s ním přišla i spoustu krásných slunečních dní. S dětmi jsme si povídali, co všechno patří k létu a že koupat se dá nejen v moři a na koupališti, ale také v rybníce.  Děti se dozvěděly, jak si užít léto u vody bezpečně. Vědí, jak se chránit před úpalem, před spálením od sluníčka, před utonutím, před úrazem u vody i ve vodě, že voda je živel, který se vmžiku může stát nebezpečným a že nikdy nemají přeceňovat své síly. Při úterním výletě děti pozorovaly život nejen kolem řeky a rybníka, ale také v řece a v rybníce. Zjistily, kolik zvířat a živočichů žije ve vodě a kolem vody. Viděly labutě s labuťátky, kachny s malými kachňátky, racky i  vážky, jen rybky se nám nedařilo zahlédnout i když na břehu jsme viděli sedět rybáře. Každý si také svůj rybník namaloval i s labutí a rákosím, z kolíčků děti vyrobily vážky a ručku si procvičily na žabce. Děti si také s padákem zahrály hru Prší prší jen se leje a také na  Čápa a žabky. Vyvrcholením celého týdne byla samozřejmě závěrečná akademie a vystoupení všech dětí. Pódiovka i písničky se dětem skvěle povedly, a proto od nás dostaly ve školce ještě malou odměnu. V pátek děti v jídelně poděkovaly paní kuchařkám za jejich výborné obědy, předaly jim nakreslené obrázky a jako školáci  se v jídelně i naobědvaly. A teď již hurá do posledního školního týdne. Foto z Akademie najdete v informacích pro rodiče.