20.-24.9. BOB A BOBEK PŘIVÍTAL DĚTI V SADU

Bobek volal na vítr a ten rozfoukal ovoce k různým stromům. Zopakovali jsme si básničku FOUKEJ FOUKEJ VĚTŘÍČKU a dalI jsme ovoce ke správným stromům a strom jsme pojmenovali. Víme, jaký je rozdíl mezi stromem a keřem a z čeho roste strom. Děti poznávaly ovoce podle druhu, tvaru, chuti, hmatu i čichu. Řekli jsme si, proč je ovoce zdravé, že je zdrojem vitamínů a přírodního cukru. Vycházkou jsme šli na tržiště ke stánku s ovocem a zeleninou. A zpívali jsme písničku KOULELO SE KOULELO ČERVENÉ JABLÍČKO s padákem a míči. Děti si poslechly krátkou vyprávěnku ke grafomotorice: O ježkovi a jablíčku. Velké děti malovaly sad, a malé kreslily jablíčka. Kdo to mluví v jablíčku? Hráli jsme si s červíčkem Pepíčkem, děti ho pokládaly  nahoru, dolu, vpravo, vlevo, za, vedle, před. A v pátek jsme vařili knedlíky, nejdříve z modelíny a pak z bramborového těsta, které si děti umíchaly. S básničkou: JÁ JSEM ŠVESTKA TMAVĚ MODRÁ, DO KNEDLÍKŮ BÝVÁM DOBRÁ. DO TĚSTA MĚ ZABALÍTE, V DLANÍCH PĚKNĚ UVÁLÍTE. PŘIPRAVTE SI RENDLÍKY NA ŠVESTKOVÉ KNEDLÍKY jsme knedlíky snědli.Mňam, to byla dobrotacheeky!