22.-26.11.ZVÍŘÁTKA SE PŘIPRAVUJÍ NA ZIMU

Děti pomohly veverce Čiperce připravit se na zimu a posbírat všechny oříšky, které jí do doupátka koulely pomocí svého dechu. Naučily se o ní písničku, nakreslily ji a jako veverky si v tělocvičně zacvičily. Děti ovšem nezapomněly ani na ostatní zvířátka a všem pomohly připravit se na dlouhou zimu. Díky tomu vědí, která zvířátka v zimě spí, která si dělají zásoby a která chodí ke krmelci. Děti se pomocí obrázků zvířat a židliček učily prostorové pojmy jako jsou na, pod, za, před , vedle a pod. Předškoláci se učili nápodobou přiřazovat obrázky a názvy, všichni potom skládali zvířecí puzzle a přiřazovali stíny.  Díky oříškům se děti zase učily počítat.  Zvířátka jsou tedy ve svých norách, doupátkách a skrýších, školkový stromeček na náměstí je ozdobený a děti už se těší na advent.