3.-7.1. NOVÝ ROK S KRÁLEM

S dětmi jsme přivítali Nový rok a jeho letopočet si zkusily napsat a protože se jim moc líbil novoroční ohňostroj, tak si ho ve školce ještě namalovaly. Potom už děti čekaly na Tři krále a aby jim čas uběhl rychleji tak jsme si o králích povídali. Děti už vědí kde král bydlí, jak vypadá skutečný hrad, kdo v něm s králem žije a jaký král může být. Kdo je Miloš Zeman a Karel IV, to už kupodivu děti věděly a že místo krále máme prezidenta také. Jeho sídlo Pražský hrad děti  namalovaly. Všichni se podíleli na stavbě velkého hradu z kostek. Poté mu děti vymýšlely jméno. Bude to Bezděz, Lemberk, Houska nebo Švihov ? Všechny tyto a mnoho dalších hradů jsme si ukázaly a také povyprávěli o tom jaké pohádky se tam natáčely. A pak už přišli Tři králové: V tělocvičně jsme vyzkoušeli jejich dalekou cestu. Ve třídě děti stavěly z dřívek písmena a s pomocí hraček počítaly do tří.