6.--10.VÁNOČNÍ PŘÍPRAVY

Tento týden se nesl ve znamení Vánočních příprav. Děti už znají Vánoční zvyky a symboly. Hned v pondělí si děti vytvořily adventní věnec a na tom skutečném ve školce jsme si zapálili druhou adventní svíčku. V úterý si děti vytvořily druhý symbol vánoc a to vánoční stromeček a přitom moc dobře vědí, který jehličnatý strom se k ozdobení nehodí. Ve středu děti školku provoněly perníčky, které s rodiči  odpoledne nazdobily. A ani ve čtvrtek děti nezahálely a vyrobily kapříka a Ježíška v jesličkách. Přitom děti stihly ještě cvičit jako andílci s nadýchanými obláčky, prolézat překážkovou dráhou a venku si užívaly první větší sníh. A v pátek ? To jsme si za celotýdenní práci zasloužili krásnou Vánoční pohádku O cukrářce Barborce.