7.-11.3. KRÁLÍCI, KLOBOUK A DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY

Králíci cestují létajícím kloboukem. Byli zvědaví, jak cestují děti.Chodíme pěšky, jezdíme dopravními prostředky, a víme jak se máme chovat. A proč jsou důležitá pravidla silničního provozu. Víme, jaké bezpečnostní prvky používáme v autě, na kole, bruslích, vycházkách. A že musíme být vidět. Společně jsme si hráli na dopravní prostředky, jak se pohybují, po čem jezdí, jak se nazývají, čím nám pomáhají. Naučili jsme se i dopravní značky. A víme, kde si můžeme bezpečně hrát. Po jaké straně chodíme, když není u silnice chodník. Navštívili jsme dopravní hřiště a známe semafor pro chodce i řidiče. A nakonec si každý nakreslil dopravní prostředek. Snažíme se vyprávět co jsme viděli, zažili na procházce i ve školce. A také o návštěvě u našich kamarádů, nyní již prvňáčků a při oslavě šestých narozenin Angelinky.