16.-20.9. JAK ČLOIVÍČEK OBJEVIL PODZIM

Na začátku týdne nás Človíček přivítal s pohádkou "Jak objevil podzim". Povídali jsme si, jak poznáme, že už se blíží a jaké jsou znaky podzimu. Jaké je podzimní počasí a jaké ještě jiné počasí může být a děti nakreslily mrak pomocí říkanky. Procvičili jsme si dýchání (foukali jsme do listí), hlásek, pusinky, i jazýčky se zrcátky. Děti skládaly puzzle s podzimním motivem. Naučily se novou píseň. Trhaly a mačkaly vatu. K tomu děti přidaly otisky prstíků a vznikl krásný obrázek dešťového mráčku. Počítali jsme kapky a pak i názorně ukázali "cestu dešťové kapky". Hledali jsme stejné obrázky a názvy, které k sobě patří. Procvičili jsme si celé ruce až po prstíky, bubnovali prstíky, jako déšť a pak společně kreslili diktát. Vznikly z toho moc krásné obrázky. Také jsme si užili překážkovou dráhu a hru "kouzelný pytlík", kdy jsme procvičili nejen svůj hmat, ale i zrak.