18.3.-27.3. RÁKOSNÍČEK A VAJÍČKA

Týden jsme začali pohádkou "Jak zajíček sháněl vajíčka". Povídali jsme si o přicházejícím jaru, co se také blíží (Velikonoce), a kde se vajíčka berou (drůbež). Některá vajíčka jsme si i prohlédli a osahali. Vytvořili jsme si piliňáčky, kterým, začalo růst krásné travičkové "háro". Protáhli jsme se v tělocvičně a pak si vytvořili zajíčka v jarních barvách. Procvičili pusinky a naučili se koledy pro holky i kluky. Zdobili jsme vajíčka různými technikami, kouzlo s fixou na ubrousku, které při namočení zůstalo na vajíčku, bylo zajímavé. Při procvičování prstíků a rukou vznikly krásné slepičky v hnízdě. Hra "Na černou slepičku", měla také úspěch. A v pátek jsme vytvořili krásné veliké velikonoční vejce, které jsme vyzdobili, zahráli si na schovávanou s vajíčkem a hledali slepičce ztracená kuřátka. V dalším velikonočním týdnu jsme s Honzou oslavili 5té narozeniny. Velikonočními tradicemi nás provedly pohádky. Modré pondělí jsme hledali co je modré, žluté úterý, co je žluté. Na Škaredou středu se nemáme mračit a škaredit. Zelený čtvrtek jsme hledali co můžeme sníst zeleného. Netradiční cvičení s míči, jako vejci a hodovačku s pomlázkou si kluci a dívky užili. Zatančili si slepičku na dvoře, nejvíc se líbila hra na smradlavé vejce. Všem přejeme krásné Velikonoce a bohatou pomlázku. Lenička a Světla.