27.11.-1.12.RÁKOSNÍČEK POTKAL ČERTA

Pohádka "O čertíkovi Popletovi", měla veliký úspěch, a tak nás čertík s Rákosníčkem provedli celým týdnem. Nejdříve jsme se pořádně zahřáli, procvičili a protáhli v tělocvičně, kde jsme si zacvičili s uhlíkem z pekla. A při hře na "brblavého čerta" se i děti staly na chvilku brblavými čertíky. Vyrobili jsme si Mikuláše a anděla. Zpívali jsme společně čertí písně a vánoční koledy. Foukali jsmedo uhlíku a pak si i vyzkoušeli dechový fotbálek. Při hře "tancovali čertíci" jsme procvičili počty. Čerti rádi hrají karty, tak jsme si ty čertí kartičky vyzkoušeli hned několikrát. Velké děti nám odjely na čertí školu do Zákup a s mrňousky jsme došli ozdobit stromeček na náměstí. A že jsme dětičky šikovné, tak se stihla i hra "Koho čertík schoval?" a nakreslili jsme dopis Ježíškovi. Kdo nám chyběl do třetice? Přeci čertík Popleta. Procvičili jsme celé ruce a při kresbě čertíka je krásně uvolnili, a aby z toho nebylo jen klubíčko. Děti pak dolepily rohy, oči, nos a jazýček a je z toho čertíček.